Nem lesz több Windows a 10-es után

A 10-es lesz az utolsó kész Windows operációs rendszer a Microsoft szerint. A legújabb verzió a nyáron lát majd napvilágot és ezennel egy korszak lezárul, egy másik pedig elkezdődik a Windows több évtizedes történetében.

A nyáron megjelenő Windows 10 lesz az utolsó dobozos formában kiadott Windows verzió, jelentették be a Microsoft fejlesztői a saját, Ignite nevű konferenciájukon, Chicagoban. Jerry Nixon vezető fejlesztő azt is hozzátette, hogy az immáron 30 éves múltra visszatekintő operációs rendszer a későbbiekben nem önálló szoftverként, hanem inkább egy komplex, de folyamatosan frissülő szolgáltatásként lesz jelen a továbbiakban a felhasználók életében.



Steve Kleynhans, a Microsoft kutatási aligazgatója pedig a további kérdéseket elkerülve kerek-perec kijelentette, hogy nem lesz Windows 11, illetve hogy a 9-es szám is azért maradt ki a sorból, mert a kerek, 10-es számmal is egy teljesen új korszak beköszöntét szerették volna érzékeltetni a userekkel.

A Microsoft célja ezzel a koncepcióváltással elsősorban az, hogy egységesítse felhasználói bázisát. Ezt első körben úgy fogják megoldani, hogy a Windows 7-ig visszamenőleg minden korábbi legális Windows verzióról ingyenesen lehet majd Windows 10-re frissíteni, így remélhetőleg sokan térnek majd át a 10-es verzióra. Az ugyanis nagyon nem könnyíti meg a fejlesztők dolgát az, hogy ahány háztartás, annyi féle Windows van használatban, hiszen így az összes eddig megjelent verzió támogatásáról gondoskodniuk kell. Ez azonban olyan jelentős anyagi és emberi erőforrásukat leterheli, melyeket akár szoftverek és új szolgáltatások fejlesztésére is fordíthatnának. Vagyis ma már nem éri meg egy új szoftver időigényes kifejlesztése és költséges terjesztése, helyette kifizetődőbb az állandó frissítgetés, amivel a rendszerünk folyamatosan naprakész lehet.



Ezen indokok mellett azonban jogosan merülhet fel a kérdés, hogy financiálisan mit nyer ezzel a Microsoft? A cég szerint azonban ez az újítás nem csak felhasználói szinten lesz előnyös, hanem üzleti szempontból is kedvezőnek ígérkezik. Először is manapság a vállalat a bevételei nagy részét már főleg a PC-eladásokból szerzi, a szoftverértékesítésből származó hasznuk már rég nem olyan számottevő, mint annak idején, persze az új konfigurációk értékesítése után befolyó licencdíjakból továbbra is bevételhez jutnak a Windows után. Ezen felül csökkenek majd a reklámköltségek, hiszen nem kell majd újra és újra meggyőzni a Windows felhasználókat arról, hogy elavult operációs rendszerük helyett újabbat vásároljanak.

A Microsoft víziója szerint néhány éven belül eljöhet az az idő, amikor nem fog majd számítani a verziószám, elég lesz annyit mondanunk, hogy Windowst használunk, a frissítésekhez pedig folyamatosan hozzájuthatunk anélkül, hogy a fizetős operációsrendszer-cseréből fakadó kellemetlenségek miatt kellene fájnia a fejünknek.

Oszd meg ezt a hírt a világgal!
Google+ megosztás
kapcsolódó linkek

Segítettünk a vásárlásban?
Értékeld a cikkünket!

Nincs még értékelve, légy te az első!
kapcsolódó cikkek
legnépszerűbb cikkek
kapcsolódó kategóriák
Szoftver

Hasznos volt a cikkünk?

Olvastad hasonló témáink?